İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. E-Ticaret
  3. E-Ticaret Nedir ?

E-Ticaret Nedir ?

e-ticaret-nedir-kenankonacoglu

1995 senesinden sonraki dönemlerde dünyanın birçok yerinde internet ile ilgili kullanımda azımsanamayacak kadar büyük bir artış oldu. E-ticaret ise tam da bu zamanlarda ortaya çıktı. E-ticaret sistemini tanımlamak aslında oldukça basit: Dijital ortamda online bir şekilde ticaret yapmak. Kavramsal olarak bu şekilde özetlememiz mümkündür.

E-ticaret, bir hizmet ya da belli bir ürünü kapsayan, birçok ödeme yöntemini içinde barındıran, ticaret yapmayı, aynı zamanda da bir şeyler satın almayı sağlayan yararlı bir yöntemdir. Günümüzde de sık sık kullanılmaktadır.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) için en iyi ticaret şekli E-Ticaret’tir diyebiliriz. Sebebi ise, E-Ticaret’in her zaman belli olan bir satış noktasından değil, bunun da dışına çıkarak satışları hızlandırmayı sağlayan bir sistem olmasıdır. Bu şekilde ödemeleri de daha hızlı alabilirsiniz.

E-ticaret günümüzde birçok kişinin aktif bir şekilde kullandığı oldukça faydalı, modern bir ticaret sistemidir, siz de vakit kaybetmeden işletmenizi e-ticaret sayesinde daha da ileri taşıyabilirsiniz!

 

Önerilen Yazı

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba, Ben Kenan Konacoğlu (Ama siz bana Kenan da diyebilirsiniz) 1995 yılının esintili bir sonbahar gününde doğmuşum.

Yorum Yap