İlginizi Çekebilir
e-ticaret-nedir-kenankonacoglu
  1. Ana Sayfa
  2. E-Ticaret
  3. E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

e-ticaret-sitesi-kurmak-icin-gerekenler

E-ticaret sitesi kurmak istiyorsunuz fakat bunun için gereken şeyleri bilmiyorsunuz. Araştırma yaptığınız kaynaklar da size yeterli bilgiyi sunmuyor, doğal olarak da eksik bilgi ile içiniz rahat etmiyor. Bunların hepsini bir yana bırakma zamanı şimdi. Bu yazımda e-ticaret sitesi kurmak hakkındaki tüm soru işaretlerinizi maddeler halinde gidereceğim.

  • E-ticaret İçin Vakit Ayırmak

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler listemin ilk sırasında vakit ayırmak var. İlk sırada yer almasının temel sebebi ise şu: E-ticaret sitesi kurmak isteyen biriyseniz kesinlikle bu işe fazla şekilde odaklanmanız ve oldukça vakit ayırmanız gerekiyor. İlerleme kaydetmek ve bir şeyler başarmak istiyorsanız bu maddeye uymak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Aksi halde e-ticaret sitesi kurmakta ve işletmekte aşırı yavaş bir ilerleme kaydedersiniz ya da olduğunuz yerde sayarsınız. Bunun olumlu olması için her daim siteniz için vakit ayırmalı, maksimum seviyede bu işe odaklanmalısınız. Vakit ile ilgili bir sorun yaşamamak için kendinize bir ekip kurmanız da oldukça yararlı bir hareket olacaktır.

Fakat bu iş için oluşturmuş olduğunuz bir ekibiniz yoksa, sonuç olarak tek başınıza hareket edecekseniz ve e-ticaret sitenizle sadece siz alakadar olacaksanız bu işe günlük birkaç saatinizi ayırmanız işinizin gidişatı açısından fazlasıyla faydalı olacaktır. Bu birkaç saat içerisinde sipariş takiplerinizi ve sipariş takiplerinizle ilgili süreçlerin yönetimini yapabilir, yönetimle ilgili süreçlerinizin tümünü kontrol edebilirsiniz.

  • Vergi Mükellefi Olmak ve Ticari Bir Konuda Faaliyet Göstermek

Zaten halihazırda bir firmanız varsa e-ticaret için en baştan bir firma kurmanız gerekmiyor. Fakat bir firma sahibi değilim diyorsanız en düşük maliyetli olan şey şahıs şirketi kurmak olacaktır. Bunun yanısıra adi ortaklık kurmak da maliyeti düşük bir yöntemdir.

  • Bütçe Ayırmak

Herkesin en başta düşündüğü şey e-ticaret sitesi kurarken ne kadar maliyet harcayacağıdır. Bu durum elbette kişiye göre değişmektedir. Bütçe belirleme aşamasına geldiğinizde firmanızla alakalı kurulum maliyetlerini, yazılımla alakalı olan tüm maliyetinizi sağalamak amacıyla gerekecek olan bütçeyi ayrıntılı şekilde hesaplamanız gerekiyor. Ürünlerinizi nasıl ve ne kadar fiyatla temin edeceğinizi hesaplamayı da asla unutmamalısınız.

  • E-ticaret Yazılımı (Profesyonel)

Sıra, e-ticaret sitesi kurmak için gerekenler listesinin en önemli maddesine geldi. Öncelikle ihtiyaçlarınızı netleştirmeniz gerekiyor. Kullanmak istediğiniz e-ticaret paketi ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayabilmeli, aksi takdirde büyük zorluklar yaşayabilirsiniz. Her şeyin üstesinden tek başına gelemeyeceğiniz için satış temsilcilerine bu konu hakkında ayrıntılı olarak danışmanızı öneririm.

 

E-ticaret sitesi kurmak için gereken en önemli şeyleri maddeler halinde ayrıntılarına da değinerek sizler için yazdım. Eğer siz de e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız bu maddelerin hepsini yerine getirerek sorunsuz bir şekilde işinizi yürütebilirsiniz.

Önerilen Yazı

E-Ticaret Nedir ?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba, Ben Kenan Konacoğlu (Ama siz bana Kenan da diyebilirsiniz) 1995 yılının esintili bir sonbahar gününde doğmuşum.

Yorum Yap