Merhaba, Ben Kenan Konacoğlu
(Ama siz bana Kenan da diyebilirsiniz)
1995 yılının esintili bir sonbahar gününde doğmuşum. Çocuğumla çok aktif bir yaşamım oldu. O dönemde yaşıtlarım sokakta oyun oynarken, ben daha 8 yaşında bilgisayarla tanıştım. Evet, haklısınız! Çok erken oldu. Ancak o günden beri bilgisayardaki çalışmalarımı devam ettiriyorum. Bundan da anlayabileceğiniz gibi çocukluğumdan gelen aktiflik bugün de devam ediyor.. Her yere yetişme azmimle birlikte!
İnanmayacaksanız ama 8 yaşında bilgisayarla tanışmam, bugünkü konuma gelmemi sağladı! Çünkü ilkokula giderken aynı zamanda bilgisayar tamiri yapabiliyordum. (Yaşıtlarım sokakta oyun oynarken!) Elbette bu çalışmalarım sonuçsuz kalmadı.. İnsanlık için küçük kendim için büyük paralar kazanmaya başladım! Baktım ki paranın tadı tatlı gelmeye başladı.. Emeğimim karşılığını daha küçük yaşlarda almaya başladım.. Çalışmalarıma devam ettim..
Bilgisayar çalışmalarım bana çok olumlu şeyler kattı. Ama ne yazık ki, lisede sınıfta kaldım. Sebebi ise bilgisayar! Çalışmalarıma o kadar çok yoğunlaştım ki, derslerimi ihmal ettim.. (Siz bu kısmı kendinize uygulamaya çalışmayın)
Baktım ki, lisede kendim için, doğru bölümü bulamamışım. Ticaret meslek lisesi bilişim teknolojileri bölümüne başladım. Bu şekilde artık resmen teknoloji adamı oldum! Lise hayatımı teknik bilgileri öğrenmeye adadığım için burayı hızlıca geçebiliriz..
Üniversite yıllarını, lise yıllarının devamı olarak düşünebilirsiniz. Çünkü bilgisayar programcılığı bölümünü kazandım. Okurken bana göre büyük bir başarıya imza attım. Bunun sebebi radyosfer.net isminde bir site kurup, yönetmem! Bu sitede kendi radyo yayınımı vererek, yavaş yavaş kendi kitlemi toplamaya başladım!
Aynı zamanda üniversite hayatımın bana kazandırdığı en büyük projelerden birini yaptım! “Uniyoung” isminde bir sosyal medya kurdum. Bu platformu sadece üniversite öğrencileri kullanabiliyordu. Ancak site maddiyat sebebiyle kapandı
Ama başta da dedim ya. Bende o 8 yaşındaki çocuğun azmi var! Pes eder miyim hiç? Kendimi her fırsatta geliştirmeye devam ettim. Yaşıtları sokakta oynarken, bilgisayar başında çalışan o 8 yaşındaki çocuğun bugün:
• 30 Kurumsal,
• 6 E – Ticaret,
• 10 Blog Sitesi bulunuyor..
Şu anda çalışmalarıma hem “Front” hem de “Back End” olarak devam ediyorum. Aynı zamanda da “Back End” tarafından kullandığım “Php dili” ile kendimi geliştirmek çabalarım devam ediyor..