İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Jeff Bezos’un Hayallerindeki Robot: Handle

Jeff Bezos’un Hayallerindeki Robot: Handle

robot-handle-kenankonacoglu

Birçok kişiye Boston Dynamics denildiğinde akıllarına BigDog ya da Atlas geliyor. Ancak şirket bugüne kadar yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Bugüne kadar geliştirdiği robotlarla herkesin ilgisini çeken şirket, yeni robotuyla da oldukça konuşulması bekliyor.

Boston Dynamics’in bir robotu bulunuyor. Ancak bu robotu, diğer robotlara göre o kadar çok konuşulmadı. Birçok işe yarayan robotumuzun adı: Handle.

Handle Ne İşe Yarıyor?

Üretilmesine rağmen, adını çok fazla duymadığınız bir robotla sizleri tanıştırmak istiyoruz. İki bacağı olan ve aynı zamanda hareketlerini tekerleği sayesinde hızlı bir şekilde yapan Handle, önemli birinin hayalleri arasında. Handle, Amazon CEO’su olan Jeff Bezos’un hayalindeki robot. Her türlü alanda bacaklarını rahat bir şekilde hareket ettiren robotumuz parçalarını avantaja çeviriyor.

Robotumuzun en çok yaptığı işlerin arasında, kolileri taşıtmak bulunuyor. Karton kolileri bir noktadan diğer noktaya taşıyan Handle, kolları sayesinde taşıdıkları düşürmüyor. Kollarındaki vakum sayesinde taşıdıklarına sıkı sıkı tutunuyor. Örnek videoda Handle’nin 12 kilo ağırlığındaki konuları taşıyor. Yapımcılar yaklaşık bu ağırlığın 2 katını taşıyabileceğini belirtiyor.

Elbette ki robotumuzun tek işi koli taşımak değil. Aynı şekilde taşıdıkları kolileri muntazam bir şekilde dizebiliyor. Örnek videoda kolileri 3*3 şeklinde sıralayabiliyor. Teknolojisi sayesinde kolilerini sıkıştırarak yerleştirebiliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba, Ben Kenan Konacoğlu (Ama siz bana Kenan da diyebilirsiniz) 1995 yılının esintili bir sonbahar gününde doğmuşum.

Yorum Yap