İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Netflix Artık Çocuklara da Hitap Ediyor

Netflix Artık Çocuklara da Hitap Ediyor

netflix-kenankonacoglu

Dünyanın en zengin platformlarından biri olan Netflix içerikleriyle yetişkinlere hitap ediyordu. Ancak animasyon içerikleri için kolları sıvayarak, artık çocuklara da hitap etmeye başlayacak.

Netflix içerisinde belgesel, film, dizi gibi çeşitli içerikleri barındırıyordu. Ancak Netflix içerik türlerine animasyonu da ekledi. Çocuklarında kendilerine izleyecek bir şeyler bulabilmelerini hedefleyen Netflix, animasyon içerikler için kolları sıvamaya başladı. Netflix’in genel müdür yardımcısı olan Melisa Cobb konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Bizim bir marka oluşturmamız gerekiyor. İlk geldiğimiz zamanlarda da aynı şeyi düşündüm. Marka derken Disney, Fox gibi önemli isimler. Ancak animasyon alanında henüz bir marka oluşmuş değil. Bunu da kendimize avantaj olarak yansıtmayı hedefliyoruz”

Dünyanın Dört Bir Yanındaki Çocuklara Hitap Etmesi Bekleniyor

Diğer noktadan Netflix, bu içerikleri aileler ve çocuklar bir arada izlesin diye yapmak istiyor. Dünyanın dört bir yanındaki çocuklara hitap etmesi açısından önemli. Hemen hemen pek çok kişinin izlediği South Park ve The Simpson gibi yapımlar var. Ancak bu yapımları ne yazık ki çocuklar algılayamıyor. İşte Netflix, içerikleriyle bu durumun önüne geçmek istiyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba, Ben Kenan Konacoğlu (Ama siz bana Kenan da diyebilirsiniz) 1995 yılının esintili bir sonbahar gününde doğmuşum.

Yorum Yap