1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter “Simsiyah Ekran” Teması

Twitter “Simsiyah Ekran” Teması

twitter-karanli-temasi-kenankonacoglu

Oled ekranlar, güç tasarrufu yaparak LED’leri kapatmakta ve pil ömrünü uzatmaktadır. Uzun yıllardır buna destek veren Twitter’den gelen son açıklama, yine OLED ekran kullanıcılarının yüzünü güldürmüştür. Twitter yaptığı son açıklamada, artık IOS uygulamasında da simsiyah ekran temasının kullanılabileceğini bildirmiştir.

Twitter’in CEO’su Jack Dorsey tarafından ocak ayında yaptığı açıklamada, Twitter uygulamasında yeni karanlık ekran üzerinde uğraşıldığı bildirilmişti. Ve yapılan son açıklamada, Twitter’in bu özelliğinin aktif hale getirildiği duyuruldu. Twitter uygulamasında bulunan ayarlar kısmından aktif hale getirilebilen özellikten, faydalanabilecek olan telefonlar: Iphone X, Iphone XS ve Iphone XS MAX’tır.

Twitter üzerinde yapılan son çalışmada, otomatik karanlık mod özelliği de aktifleştirilmiştir. Bu mod sayesinde, kullanıcıların telefonlarındaki Twitter uygulamaları saate göre ekranın kararmasını veya aydınlanmasını sağlamaktadır. Twitter’in IOS uygulamasında son geliştirdiği özellik olan simsiyah ekran uygulaması, OLED ekran kullanmayan IOS kullanıcılarının aklında, bu özelliğin kendi telefonlarına ne zaman geleceği sorunu uyandırmış oldu. Fakat bununla ilgili Twitter CEO’su tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. Bu nedenle, bu konu bir kesinlik kazanamadı ve hala akıllarda büyük bir soru işareti olarak kalmaya devam ediyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba, Ben Kenan Konacoğlu (Ama siz bana Kenan da diyebilirsiniz) 1995 yılının esintili bir sonbahar gününde doğmuşum.

Yorum Yap