İlginizi Çekebilir
youtube-algoritmasi-kenankonacoglu
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Whatsapp Ortağının 7 Milyar Dolarlık Harcaması
Trendlerdeki Yazı

Whatsapp Ortağının 7 Milyar Dolarlık Harcaması

Whatsapp Ortağının 7 Milyar Dolarlık Harcaması
1

Whatsapp’ın bilinen kurucusu Jan Koum’dur. Ancak kurucu ortaklarından biri olan Brian Acton, sahnenin biraz gerisinde kalıyor. Acton, kazandığı paranın büyük bir kısmını sahne arkasında insanlara yardım etmek için kullanıyor. 7 milyar dolarlık serveti olan ortak başta çocuklar olmak üzere aileler, hayvanlar ve çeşitli kurumlara yardımlarda bulunuyor.

Facebook’un Reddettiğini Satın Aldı

İkili aktif olarak Güney Amerika’da çalışıyordu. Evlerine dönmek için de yeni iş fırsatlarını ele almaya başladılar. İkili Facebook’ta çalışmak için başvuruda bulundu ancak başvuruları olumsuzlukla sonuçlandı. Ancak bu reddedilme onlar için büyük bir başarının önünü açtı.

Whatsapp’ı kuran ikili, tahmin edemeyecekleri bir başarıya imza attılar. Facebook yakın zamanlarda Whatsapp’ı bu ikiliden satın aldı. 22 milyar dolarlık satıştan, ikilinin hesaplarına 3 milyar dolar düştü. İkili bu servetle hayatlarını sürdürmek yerine, çeşitli yardımlarda bulunuyorlar.

Hayırsever Yardımlar

Brian Acton, arkasına eşi olan Tegan Acton’un desteğini de alarak, 7 milyar dolarlık servetini günümüzde çeşitli yardımlar için kullanıyor. 2014 yılında Sunlight Giving kurumunu kurdu. Gelir adaletsizliği yüzünden geçimini zor sağlayan ailelere yardımlarda bulunuyor.

Kendi yaptığı yardımlar ve kurduğu şirketlerin dışında Signal Foundation derneğine de yatırım yaptığı biliyor. En son 2017 yılının verilerine göre yaptığı yatırımlar 75 milyon dolara ulaştı. Brian Acton, çalışmalarına devam ederek, dünyada farklı projelere el atmaya hazırlanıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba, Ben Kenan Konacoğlu (Ama siz bana Kenan da diyebilirsiniz) 1995 yılının esintili bir sonbahar gününde doğmuşum.

Yorum Yap