İlginizi Çekebilir
woocommerce-kenan-konacoglu
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. WordPress’ten İlginç Veri

WordPress’ten İlginç Veri

wordpress-ilginc-veri

İnternet âleminin içerik yönetim sistemi olarak bilen WordPress’ten ilginç veriler geldi. Bu verilere göre sanal dünyanın 3/1’ine güç veriyor. Buna göre ağın yüzde 30’una güç verirken, pazarın yüzde 60’ına da hâkim!

Veriler, web teknolojileri araştırma şirketinden geldi. İnternetteki içerik yönetimi için WordPreess’ten yararlanılıyor. İlk amacı blog yazarlarının içerik üretmesi için tasarlanmaktı. Ancak WordPress bu noktada çeşitli kategoriler için kullanılmaya başlandı. 2015 yılının verilerine göre internet ağının sadece yüzde 25’ine güç veriyordu. Ancak bu rakam 2,5 yıl içerisinde yüzde 30’a ulaştı. Toplam artış 5 puan.

Pazar Payı Yüzde 60.2

W3Techs, bu noktada farklı bir teoriyi ortaya attı. İçerik yönetim sistemi bu rakamlara ulaşmak için CMS kullanıp kullanmadığına bakılmıyor. Ancak Pazar payın baktığımızda rakamın yüzde 60.2’ye ulaştığını görüyoruz. Bu da yarıdan fazla.

Bu sonuçlara ulaşan W3Techs araştırma şirketi, 3 aylık periyotları analiz etmiştir. İnternet âlemindeki sitelerin sadece 3’te 1’inin WordPress ile çalıştığını da ortaya koydu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba, Ben Kenan Konacoğlu (Ama siz bana Kenan da diyebilirsiniz) 1995 yılının esintili bir sonbahar gününde doğmuşum.

Yorum Yap